78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom


78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom

Dňa 30. marca 2023 sa uskutočnila pietna spomienka kladenia vencov pri príležitosti uplynutia 78 rokov od oslobodenia mesta Nitra.

Kvety a vence k Pamätníku víťazstva pred budovou Okresného úradu v Nitre položili príslušníci 11. brigády vzdušných síl Nitra (11. bVzS NR), spoločne so zástupcami Nitrianskeho samosprávneho kraja, Okresného úradu v Nitre, primátorom mesta Nitra, ďalšími príslušníkmi Ozbrojených síl Slovenskej republiky, Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov, delegáciami a klubmi vojenských dôchodcov, zástupcami Domu Matice slovenskej a všetkými ostatnými zúčastnenými.

2. svetová vojna je synonymom najväčšieho ozbrojeného konfliktu v dejinách, ktorý si vyžiadal životy viac ako 45 miliónov ľudí. Na túto tragickú históriu, no najmä na deň, ktorý znamenal slobodu, by sa nikdy nemalo zabudnúť.


78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom78. výročie ukončenia 2. svetovej vojny v meste pod Zoborom

Autor: npor. Vilímková , Foto: npor. Vilímková, Daniel Osúch - Dátum: 10.04.2023
Čítanosť: 368
Verzia pre tlač

Skočiť na menu